Profesyonel web sayfası tasarımı

Profesyonel web sayfası tasarımı nedir? ve web tasarım hizmeti almak isteyen şahıs yada kuruluşlar hangi yolu takip etmelidir?

Profesyonel web sayfası tasarımı yaptırırken hangi konulara önem verilmeli?

Kaliteli bir web tasarım hizmeti alabilmek için önem vermeniz gereken bazı kurallar vardır;

  • Profesyonel web sayfası tasarımı yaptıracağınız kişi veya ajans’a ne istediğinizi açık bir biçimde anlatan dökümanları iletmelisiniz logo, renkler vs.
  • Web tasarım açısından bir fikriniz yoksa, bu konuyu komple sitenizi tasarlayacak şahıs veya firmaya bıraktıysanız, ön çalışma isteyebilirsiniz.
  • Mutlaka bir sözleşme yapın ve sözleşmenizde istediğiniz tüm yapıyı en küçük ayrıntısına kadar belirtin veya yazdırın, anlaşmanızı mutlaka gözden geçirin.
  • Yaptırdığınız siteyi test etmeden onaylamayın, genel olarak web tasarım bittikten sonra web yazılımına uayarlama uygulanır. Bu sebepten mutlaka test edip, onaylayın.
  • Web dizayn, Web yazılım, Seo ve Grafik bunların hepsi ayrı hizmetlerdir. Hepsini kapsayacak sözleşme yapacaksanız dikkatli olmalısınız. Örneğin siz web tasarım için anlaştınız, yönetim paneli olacakmı diye sormalısınız. Aksi halde statik bir web sitesine sahip olursunuz ve tekrardan yönetim paneli yazdırmak zorunda kalabilirsiniz.
  • Web tasarım hizmetlerine seo ve grafik hizmetleri dahil değildir. Yaptıracağınız logo, banner, seo çalışması ayrı hesaplanır buna dikkat edin.
  • Profesyonel web sayfası tasarımı seo uyumlu yapılmalıdır. Seo uyumlu tasarım için bazı maddeler vardır. Hızlı olması gereklidir bu işlem kaynak dosyaları (css, js, html vb. gibi) sıkıştırlarak ve görseller optimize edilerek yapılmaktadır.
  • Profesyonel web sayfası tasarımı mutlaka duyarlı (responsive) yapıya sahip olmalıdır. Web siteniz bilgisayar, telefon ve tablet uyumlu olmalıdır.

Profesyonel web sayfası tasarımı ücretleri ne kadardır?

Profesyonel web sayfası tasarımı için aşağı yukarı fiyatlar firmadan firmaya değişmekle beraber birçok firmada hemen hemen aynıdır. Bağımsız olarak yapan kişilerin ortalama fiyatlarınıda merak ediyorsanız yalnızca fiyatı düşük olduğu için çalışmanızı tavsiye etmemekle birlikte sebepleriyle birlikte aktaracağım.

İstanbul web dizyan firmaları özel web tasarımı ortalama 1.000-1.500 tl arasındadır.
E-Ticaret sitesi tasarımları 1.200-4.000 tl civarlarındadır.

Bu işi yapan firmalar için aşağı yukarı fiyatlar yukarıda belirtildiği gibidir. Peki firmadan bağımsız web tasarımcılarda fiyatlar ne kadar.

Freelance hizmet verenlerin giderleri az olduğundan ve firma düzeyinde iş garantisi vermedikleri için fiyatları firmalardan %40 – %50 daha düşüktür.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s